Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

Apie paminklą



VISI KARTU ATSTATĖME PAMINKLĄ LAISVEI!

Bendrovės „Žybartuva" dirbtuvėse išpjautos ir nušlifuotos granito dalys iš Šalčininkų rajono atvežtos į Obelių kapines. Monumentas pastatytas iš 17 daugiau kaip po 1 toną sveriančių dalių. Galingu kranu jos perkeltos į paminklo stovėjimo vietą ir sumontuotos.

 


 

Geradariai minimi skyriuose RĖMĖJAI, AUKOTOJAI.

Obelių bendruomenės centro sąskaita LT84 7300 0101 0568 2663, „Swedbank".


 

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME UŽSIENIO LIETUVAMS, VILNIAUS, KAUNO, ŠAKIŲ, KLAIPĖDOS, JONAVOS, MOLĖTŲ IR ROKIŠKIO, OBELIŲ, ANTANAŠĖS, ALEKSANDRAVĖLĖS IR KITŲ VIETOVIŲ GYVENTOJAMS, PARĖMUSIEMS MONUMENTO STATYBĄ.

 



1942 m. Obelių kapinėse, prie žuvusių Birželio sukilimo dalyvių kapų, vietos gyventojų lėšomis buvo pastatytas įspūdingas betoninis monumentas.

Jo centre – Kristaus bareljefas, kuriam iš šonų – du Lietuvos karių bareljefai. Sunkiais vokiečių okupacijos laikais lėšų maždaug 8 m ilgio ir 3 m aukščio betoniniam monumentui aukojo Obelių krašto žmonės. Jiems monumentas buvo ypač brangus: jis įamžino ne tik sukilimą prieš sovietinę valdžią, bet ir pirmosios sovietinės okupacijos aukas - žuvusius, ištremtus krašto žmones. Jis simbolizavo laisvą, nenugalėtą Lietuvą. Paminklo projektą sukūrė ir darbams vadovavo Gurijus Kateščenka Obelių policijos viršininko ir klebono Leono Virkučio pavedimu.

Čia palaidoti asmenys: Kazys Jankauskas, Petras Putra, Algis Stankevičius, Juozas Šnioka, Konstantinas Seibutis, Jonas Baltrušaitis ir du nežinomi kariai.

Antrosios sovietinės okupacijos metais paminklas buvo nugriautas. Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo obeliečiai puoselėjo viltį atstatyti memorialą.


Sprendimą atstatyti paminklą Rokiškio rajono taryba priėmė 2010 m. spalio 29 d.


 

Kapinių vieta, kurioje 2013 m. rugsėjo 5 d. pradėtas statyti paminklas.

 

Donato Smalinsko nuotr.


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas