Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

Birželio 23 d. 12 val. Obelių kapinėse pagerbsime Birželio sukilimo dalyvius ir išlydėsime obeliečių jaunimo delegaciją į Vilnių


 Europai ir pasauliui 1941 metų birželio sukilimas parodė, jog po metus trukusios pačios žiauriausios bolševikinės okupacijos mūsų tautos sūnūs ir dukros pasikliaudami tik savo narsa ir jėgomis sugebėjo priešintis okupantui, nors trumpai atkurti Lietuvos valstybingumą ir nepriklausomybę. Obelių krašto bendruomenė tą birželį ne tik narsiai priešinosi sovietiniam okupantui, bet ir vieninteliai Lietuvoje nacistinės Vokietijos okupacijos metais pastatė didingą paminklą, įamžinantį sukilimą. Šis paminklas per kelis sovietinės okupacijos dešimtmečius kaip vienas iš valstybingumo simbolių buvo sunaikintas.

2014 metais iniciatyvių žmonių pastangomis, rėmėjų lėšomis, daugiau kaip 450 geradarių aukomis buvo atstatytas ir tapo svarbiu ne tik Obelių, bet ir Rokiškio krašto istorinio atminimo akcentu. 

 

 

Obeliečiai gali didžiuotis, kad pernai Lietuva paminėdama 75-ąsias sukilimo metines pagrindinius renginius valstybiniu lygiu organizavo Obeliuose. Taip ji pagerbė ne tik sukilimo aukas ir dalyvius, bet ir atstatytą didingą paminklą. Iškilmingo minėjimo metu vyko mokslinė konferencija, šventiniai renginiai, koncertai, bendruomenių sueigos.   Šiais metais delegacija, kurią sudaro Obelių krašto jaunieji šauliai, Obelių gimnazijos moksleiviai, Laisvės kovų istorijos muziejaus muziejininkai 76-ąsias Birželio sukilimo metines paminės dalyvaudami renginiuose Vilniuje.   Planuojame, kad Obelių jaunimas su dviračiais prisijungs prie patriotiškai nusiteikusių Lietuvos baikerių bei dviratininkų kolonos ir iš Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu pajudės link buvusių KGB rūmų, kur šalia jų esančio sovietinio genocido aukoms skirto paminklo ir įvyks paminėjimo renginiai.

 

  Atgal į sąrašą
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas