Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

Savanorių kapai


Prieš du dešimtmečius aktyviausieji sąjūdiečiai visoje Lietuvoje pradėjo ieškoti savanorių, 1919-1920 metais žuvusių už šalies laisvę, kapų. Atgimimo idėjų paskatinti jie būrėsi į draugijas, aukojo savo lėšas ir laiką, tvarkė surastus kapus. Netrukus atgimimo banga atsirito ir į Rokiškį.

Entuziazmo kupini rokiškėnai ryžtingai ėmėsi šios savanoriškos veiklos. Pirmieji aktyvistai buvo Pranas Turonis, Leonas Seibutis, Ramutė Povilavičienė, Algis Paškonis, Tauvilis Aleksėjus, Algis Kuolas ir Rima Norvaišienė. Pastaroji taip pat įkūrė 1919-1920 metų Lietuvos savanorių karių kapų priežiūros bendriją dirbančią visuomeninais pagrindais. Jai taip pat atiteko ir pirmininkės postas, kuriuo ji didžiuojasi jau dvidešimt metų.

Daugiausiai darbo ir rūpesčių bendrija turėjo tvarkydama vienus gražiausių Lietuvos savanorių kapus Červonkoje (Latvija). Reikėjo ne tik restauruoti kryželius, bet ir atnaujinti laiko apardytą žinomo skulptoriaus Stasio Stanišausko paminklą.

Bendrija prižiūri 91 kapą, anaiptol ne tik Rokiškio rajone (Rokiškio, Obelių, Tumasonių, Gediškių, Aleksandravėlės, Bagdoniškio, Degenių) palaidotų karo savanorių kapus, bet ir Latvijos Respublikoje. Todėl ji dažnai vysta į Subatės, Červonkos, Ilukstės, Sventės kapus. Nė vienas kapas nepamirštamas per Vėlinės, Vasario 16-ąsias.

Červonka yra tradicinė renginių vieta. Jau dvidešimt dveji metai Vasario 16-oji neapseina be kelionės į šią vietą Latvijos teritorijoje, todėl tai tapo tarsi gražia tradicija, prie kurios aktyviai jungiasi ir jaunimas. Galime didžiuotis, kad Rokiškis turi tokį jaunimą, kuris taip uoliai jungiasi prie įvairių savanoriškų veiklų. Lenkiamės visiems savanoriams ir tikime, kad tokių ateityje bus dar daugiau.

Plačiau:

http://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/savanoryste-rokiskyje-veikia-1919-1920-m-lietuvos-savanoriu-kariu-kapu-bendrija.d?id=47830291#ixzz3JRm2vLA6



 

 

Šiais metais buvo ypač rūpinamasi Rokiškio rajono karių savanorių kapais. Bendrijos pirmininkė Rimantė Norvaišienė, Rokiškio krašto muziejaus  istorikas Valius Kazlauskas, Rokiškio rajono 9-osios šaulių kuopos vadas Algis Veikšnys ir rėmėjai tvarkė kapus visame rajone. 

Žemiau matote jau sutvarkytus savanorių kapus, čia palaidus karius pagerbė Seimo narys Vytautas Saulis.



Obeliai

 

Aleksandravėlės kapinėse Vytautas Saulis ir Rimantė Norvaišienė.

Tumasonys

Bagdoniškis


Gediškiai

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas