Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

KVIETIMAS DALYVAUTI BIRŽELIO SUKILIMO MINĖJIME


Tos 1941 m. birželio sukilimo dienos veržliu vasaros audros viesulu, nuvilnijusiu per visą Lietuvą, tapo vienu iš svarbiausių mūsų tautos dvidešimtojo amžiaus Laisvės kovų proveržiu, įvariusiu siaubą paniškai bėgančiai bolševikinio okupanto kariuomenei bei okupacinės valdžios pakalikams ir kartu išsaugojusiai nuo beatodairiško plėšimo bei sugriovimo Kauno, Vilniaus, taip pat kitus Lietuvos miestus su jų istoriniu bei kultūriniu paveldu. Išsaugojusiu dviejų tūkstančių Lietuvos vaikinų ir merginų gyvybės kaina...

Mūsų pareiga tai prisiminti ir gerbti!  2015 ir 2016 metais Lietuvos baikerių kongreso atstovai, dalyvavę istoriniuose baikerių žygiuose iš Kauno į Vilnių, vežė bendrai su LLKS pasirašytą Kreipimąsi, reikalaujantį Lietuvos laikinosios Vyriausybės paskelbtą 1941-06-23 dokumentą „Nepriklausomybės atstatymo deklaravimas" pripažinti Lietuvos Respublikos teisės aktu ir jį įteikė LR Prezidentei bei Seimo Pirmininkei. Dėl kelių susireikšminusių ar kažkam pataikaujančių užsispyrėlių Seimas to nepadarė.

 

Šiemet birželio 23 d. vėl organizuojame tai pačiai progai skirtą minėjimą-sąskrydį ir kviečiame visus Lietuvos žmones, savo krašto patriotus, kuo gausiau dalyvauti istorinės atminties renginiuose.

 

Motociklininkų ir dviratininkų kolona apie 15.00 val. iš Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu pajudės link buvusių KGB rūmų, kur šalia jų esančio sovietinio genocido aukoms skirto paminklo papėdėje padės gėles, uždegs atminimo žvakeles ir grįš į aikštę. Atkartodami 1941-06-23 įvykių seką, 16.00 val. aidint Karinių pajėgų orkestro atliekamam himnui, Nepriklausomybės aikštėje kartu su kariuomenės Garbės kuopos kariais pakelsime vėliavas ir pagerbsime 1941m. birželio sukilimo dalyvius. Išklausysime garbių svečių šiai sukakčiai skirtas kalbas ir karių koncertą. Žygio dalyviams bus įteikti dailininko A. R. Šakalio tai progai sukurti padėkos raštai bei vienetiniai suvenyriniai kolekciniai vokai su renginiui skirta simbolika.

 

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos valdybos pirmininkas Ernestas Subačius

Renginio iniciatorius, LLKS valdybos narys Kęstutis Balčiūnas, tel. 8699 34880

 Atgal į sąrašą
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas