Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

Obeliuose vyko Birželio sukilimui skirti tradiciniai renginiai


 

Minėjimas prasidėjo šventomis Mišiomis. Prie pernai atstatyto paminklo sukilėliams ir sovietų teroro aukoms padėtos gėlės ir vainikai, uždegtos atminimo žvakės. Miesto aikštėje giedant Lietuvos Respublikos himną jaunieji šauliai, vadovaujami atsargos kapitono Algio Veikšio, iškilmingai pakėlė Lietuvos, Obelių miesto ir Obelių bendruomenės centro vėliavas.

Renginio vedėjas, Vilniaus įgulos karininkų ramovės vadovas Gaudentas Aukštikalnis perskaitė 1941 m. birželio 23 d. kreipimąsi per Kauno radiofoną į tautą ir pasaulį: „Susidariusi laikinoji vėl atgimstančios Lietuvos vyriausybė šiuo skelbia atstatanti laisvą ir nepriklausomą Lietuvos valstybę. Prieš viso pasaulio tyrąją sąžinę jaunoji Lietuvos valstybė entuziastingai pasižada prisidėti prie Europos organizavimo naujais pagrindais. Žiauraus bolševikų teroro iškankinta lietuvių tauta ryžtasi kurti savo ateitį tautinės vienybės ir socialinio teisingumo pagrindais". Sveikinimo žodžius tarė Seimo narys Vytautas Saulis, meras Antanas Vagonis ir paminklo atstatymo darbų iniciatorius Donatas Smalinskas. Minėjime dalyvavo Vilniaus rokiškėnų klubo pirmininkas Algis Narutis ir kiti svečiai.

Obeliuose koncertavo jau ir pernai per paminklo atidengimo iškilmes dalyvavę svečiai iš sostinės - Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas" (vadovas profesorius Tadas Šumskas). Visi buvo vaišinami kareiviška koše, išvirta pagal specialų obeliečio Simono Adomavičiaus receptą.

 

 

 

 Atgal į sąrašą
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas